This is an old revision of the document!
Table of Contents
Klimaat
Hoe het zit door Patrick Moore1)2)3)4), voormalig president van Greenpeace.
Geoloog Ian Plimer5)6)7)8) over het klimaat en de invloed daarvan op de welvaart en technologische en maatschappelijk ontwikkelingen. Wetenschap gaat niet over een model maar over data, gegevens.
Astrofysicus Piers Corbyn: het zijn de wereldtemperaturen zijn die de kooldioxideconcentratie regelen.
verzwegen onderzoeken door het IPCC
Klimaat feiten. Uit: Wat is de samenhang tussen CO₂ en temperatuur?: “Dit betekent dat als er een oorzakelijk verband is, temperatuur de oorzaak is en CO₂ het gevolg.”
Het wonder van de menselijke beschaving ontstond in een warme periode midden in een ijstijd. Het warme Holoceen heeft tot nu toe 11700 jaar geduurd. Maar er komt een einde aan met een terugkeer naar een bevroren wereld, een verpletterende klap voor de korte mars van de mensheid uit het stenen tijdperk. We zijn er gewoon niet klaar voor. Peter Clack, @PeterDClack
CO₂
Zodra de CO₂ waarde beneden 200ppm komt zal al het leven op aarde verdwijnen10)
De hoeveelheid CO₂ in de atmosfeer is 420 ppm (parts per million)
Bij benadering:
O₂ (zuurstof) 200.000 ppm
N₂ (stikstof) 800.000 ppm
Hoe kan een beetje meer CO₂ dan van invloed zijn op het klimaat?
Bij minder dan 200 ppm CO₂ gaan de planten dood.
De aarde een beetje dichter bij de zon en het wordt warmer op aarde.
Een beetje activere zon en het wordt warmer op aarde.
3% van de CO₂ wordt door de mensheid geproduceerd. De overige 97% heeft een andere, natuurlijke, bron.
Als die 3% voor klimaatverandering zorgt wat doet dan die 97% die er al duizenden jaren is?
Als we onze CO₂ uitstoot zouden verviervoudigen zou CO₂ nog steeds maar 456 ppm van de atmosfeer bedragen
Conclusie: Menselijke CO₂ uitstoot is zo verwaarloosbaar dat deze geen effect heeft op het klimaat, zelfs als je er, wat niet aangetoond is, van uit gaat dat CO₂ klimaatverandering teweeg brengt.
Warmer is beter
Historisch gezien hebben periodes waar het anderhalf tot twee graden warmer werd altijd positief uitgepakt voor de mensheid: meer voedsel, de bevolking groeide, meer welvaart en meer productie. Opwarming is in het algemeen positief geweest:
Zie ook: Hoe heter hoe beter en Unsettled' van Steven Koonin
Politiek
Is the only reason for global warming so carbon taxation can be introduced and certain people can make money?
Zwendel door de Verenigde Naties
COP27 in Egypte was ook zwelgen in luxe terwijl armoede wordt verspreid en gepromoot:
De Australische senator Malcolm Roberts 🇦🇺 @MRobertsQLD riep op tot nationale veiligheidsonderzoeken naar “coördinatie in beleid” door “WEF discipelen” zoals @JustinTrudeau en @minPres Mark Rutte.
De wetenschap achter de opwarming van de aarde / klimaatverandering is niet beter dan hekserij, bijgeloof en zwarte magie. Het is een geloofscultus die echte wetenschap kaapt. De VN verdraait en exploiteert de wetenschap in een global power grab & money for the rich. Het is het einde van de vrije samenleving en al haar wonderen. Peter Clack, @PeterDClack.
Twee biljoen dollar, dat is nog maar het begin van de jaarlijkse herstelbetalingen aan landen die beweren slachtoffer te zijn van klimaatverandering, een schaamteloze zwendel onder leiding van de VN. De VN zal triljoenen van het westen opstrijken en een deel ervan aan de meest corrupte, oneerlijke en disfunctionele regimes ter wereld geven. Peter Clack, @PeterDClack
Waarom CO₂ wel een probleem zou zijn
Planten
Planten helpen onze CO₂ te absorberen, maar hoelang nog?
CO2 belasting
Als op enig moment mainstream wordt, toegegeven wordt dat CO2 geen probleem voor het klimaat is, het bedrog uitkomt, krijgen de burgers en bedrijven dan de betaalde CO2 belasting terug?
Net zero
Over accu's. Hoeveel CO2 het kost om een accu te produceren.
Stikstof
De bedragen zijn in de miljarden.
De export door de productie van de Nederlandse agrarische sector in 2021 bedroeg ruim € 75.000.000.000. Dat is € 17.000.000.000 aan BTW en ook nog eens een soortgelijk bedrag aan andere belastingen die gederft gaan worden door de stikstof maatregelen.
Door de stikstof maatregelen wordt de agrarische sector vernietigd. Dat kost de overheid € 25.000.000.000 eenmalig om de maatregelen uit te voeren en jaarlijks iets van € 35.000.000.000. Is dat geen waanzin?
Wie het voedsel controleerd
Als je van je levenswerk, huis en haard verdreven dreigt te worden dan roept dat weerstand op. Mede ook omdat het niet om stikstof gaat maar om land (overhang naar akkerbouw is niet bespreekbaar) en niet om land maar macht voor de elites. Wie het voedsel controleerd controleerd de burgers.
Het wordt tijd voor een Plakkaat van Verlatinghe van het @WEF en de #EU.
Zeespiegel stijging hoax
Dan Peña, de man van 50 miljard dollar, over de grootste fraude die de mensheid ooit is aangedaan:
Als de zeespiegel werkelijk 3 meter zou stijgen, zouden de banken niet investeren in projecten op land dat het risico loopt onder water te komen staan. In de brochures van de projecten moet een disclaimer worden opgenomen dat er een risico bestaat dat de investering verloren gaat door de stijging van de zeespiegel. In geen enkele brochure is een dergelijke disclaimer te vinden. Zie ook het filmpje op Twitter
Planten
Bron: ChatGPT-4: Vraag: What do plants need to grow?
Planten hebben verschillende essentiële elementen nodig om goed te groeien. Deze omvatten:
- Licht: Planten hebben zonlicht nodig voor fotosynthese, het proces waarbij ze lichtenergie omzetten in chemische energie om hun groei te voeden.
- Water: Water is cruciaal voor planten omdat het helpt bij het transport van voedingsstoffen, de celstructuur onderhoudt en deelneemt aan verschillende chemische reacties.
- Voedingsstoffen: Planten hebben verschillende voedingsstoffen nodig, waaronder macronutriënten als stikstof (N), fosfor (P) en kalium (K), en micronutriënten als ijzer, mangaan en zink. Deze voedingsstoffen worden doorgaans via de wortels van de plant uit de bodem opgenomen.
- Kooldioxide (CO₂): Planten gebruiken CO₂ tijdens de fotosynthese om glucose te produceren, dat dient als energiebron voor groei en ontwikkeling.
- Bodem: Een geschikt groeimedium, zoals de bodem, biedt planten fysieke ondersteuning, water en voedingsstoffen. Een goede bodemstructuur en -samenstelling zijn essentieel voor een gezonde plantengroei.
- Temperatuur: Planten hebben specifieke temperatuurbereiken waarin zij optimaal kunnen groeien. Te koude of te warme temperaturen kunnen de groei remmen of zelfs schade toebrengen aan de plant.
- Zuurstof: Hoewel planten zuurstof produceren tijdens de fotosynthese, hebben ze ook zuurstof nodig voor de ademhaling, een proces waarbij energie vrijkomt uit glucose. Zuurstof wordt gewoonlijk door plantenwortels opgenomen uit de luchtruimtes in de bodem.
Door deze essentiële elementen in de juiste balans te brengen, kunnen planten groeien en gedijen.
Achtergronden
Interessante artikelen
A Popular Uprising Against the Elites Has Gone Global.